Ocak 13, 2021

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programı

ile orijinallisans

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programı

Google Play Stor’da dünya genelinde en fazla indirilen(500milyonun üzerinde) bir uygulama olan PicsArt Photo Editor fotoğraf düzenlemeleri uygulamaları arasında en üst seviyeye ulaşmıştır. Çizim araçlarının ve çıkartmaların sayısı 5 milyondan fazladır. Resim düzenleme uygulaması arasında en başarılı uygulamadır. Fotoğraf üzerinde işlemler yapılarak fotoğrafı istenilen duruma getirir. Ücretsiz olarak indirilen PicsArt  Türkçe yazılımı ile de kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. 

PicsArt Uygulaması

Fotoğraf uygulamalarından biri olan ve kullanıcı tarafından çokça tercih edilen bu uygulama sayesinde çeşitli efektler, kesme, kırpma, klonlama, kullanıcının istediği şekilde fotoğraf oluşturması ile üst seviye kalitede düzenlemeler yapılabilen bir fotoğraf editörüdür. 

PicsArt İndirme 

Google veya Facebook hesaplarından biri ile PicsArt uygulaması telefona yüklenebilir. Ya da bu işlemleri yapmak istemeyenler  PicsArt hesabı oluşturarak uygulamadan faydalanabilir. 

PicsArt Özellikleri

 İstenilen fotoğrafa farklı renk ve şekliyle çerçeve oluşturulabilir. Fotoğrafın arka planına istenilen rengin, şeklin verilebilir. Birkaç resmin birleştirilerek kolaj oluşturulabilir. Fotoğraf üzerinde çıkartma ve balonların eklenebilir.

Resimleri kırpma, aynı fotoğraftan birden çok fotoğraf çıkarma, resmi genişletme ya da daraltma, fotoğrafta istenmeyen yerleri çıkartma ve metin ekleme yapılabilmesi ile çok amaçlı kullanım alanlarına sahiptir. PicsArt ile resmin üzerine filtre uygulanarak kusursuz fotoğraflar elde edilir. 

Ayrıca bu uygulama ile fotoğrafta istenmeyen bir arka plan varsa, başka bir fotoğraftan alınmak istenilen görüntüyü alarak, silinen ilk fotoğraftaki resme ekleyerek istenilen fotoğraf elde edilebilir. Ya da herhangi bir fotoğrafta, örneğin bir ağacın yapraklarını dağıtarak fotoğrafa dağılma efekti verilebilir. 

Soluk olan bir fotoğrafta renk ayarları yapılarak, istenilen renk doygunluğuna getirilebilen bu uygulamada aynı zamanda çok parlak olan bir fotoğrafı karartmak için de kullanılabilen çok amaçlı bir uygulamadır.