Aralık 9, 2020

Office 365 Öğrenci Nasıl Yükler?

ile orijinallisans

Office 365 Öğrenci Nasıl Yükler?

Öğrencilerin eğitim alırken sıklıkla faydalandıkları ve kullandıkları, ödevlerini rahatlıkla yapabildikleri programların başında Office 365 ürünleri gelmektedir. İçerisinde bulunan OneDrive uygulaması sayesinde istenilen her ortamda ulaşılabilen ve çıktı alınmak isteniyorsa rahatlıkla indirilebilen Office uygulamaları bütünüdür. Microsoft eğitim paketi sayesinde Office 365’te edu uzantılı bir öğrenci e-mail adresi mevcut ise uygulamalar ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Bu da birçok öğrenci açısından avantajlı bir seçim haline gelir. Ayrıca bulut özelliği sayesinde istenilen her ortamda doküman paylaşılabilecek olup fiziki olarak belge taşınmasına gerek kalmamaktadır.

Office 365 Öğrenci Nasıl Yükler?

Office 365, öğrenci açısından şu şekilde lisanslı bir biçimde yüklenebilmektedir:

  • Office resmi sitesine gidildiğinde ürünler sekmesi seçilir. Ardından açılan ekranda Eğitim için seçeneği sonrasında Öğrenciler ve öğretmenler için seçilir.
  • Office 365’i edinin sayfası açılır ve okul e-posta adresinizi girin denilen doldurulacak bir boşluk ve yanında Kullanmaya başlayın butonları gelir.
  • Bu şekilde deneme sürümü olmaksızın Office 365 Eğitim ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Bunun için edu uzantılı bir e-mail hesabı girilmesi gerekir ya da eğitim kurumunun bu sisteme kaydolması gerekmektedir.
  • Edu uzantılı e-mail girildikten sonra gelen ekranda öğrenci misin öğretmen mi ekranı gelmektedir.
  • Ardından Öğrenciyim kısmı işaretlenir ve sisteme kayıt işlemi gerçekleştirilir.
  • Devam edildiğinde online olarak uygulamalar gözükmektedir.
  • Online istenmediği takdirde ise aynı pencerede Office uygulamalarını Yükle butonu görülmektedir. Buradan istenilen güncel Office programı indirilebilir ya da Diğer yükleme seçenekleri tıklanarak ardından gelen ekranda dil ve sürüm seçilerek Yükle butonuna basılarak Office uygulamaları cihaza indirilebilir.
  • Böylece kurulum için dosyalar cihaza yüklenir ardından da Office yükleme işlemine başlar ve Office 365 cihaza yüklenilmiş olur.