Ocak 24, 2021

Reklam Virüsü Temizleme Pc

ile orijinallisans

Reklam Virüsü Temizleme Pc

Pc kullanımında reklam virüsleri pek çoğumuzun adeta kâbusu gibidir. Hangi içeriği açarsak açalım bu virüsler peşimizi bırakmazlar. Bilgisayarınızda bulunan virüs tarayıcı programı zaman zaman bu tür virüs içeriklerini görmezden gelebiliyor. Öncelikle bu virüslerle nasıl başa çıkabileceğimiz konusunda sizi bilgilendirelim. İlk olarak pc üzerinden hangi tarayıcıdan girdiğinize dikkat etmelisiniz. Bazı tarayıcıların ara yüzleri bu tür virüsler için oldukça elverişlidir. Özellikle dikkat edilmesi gereken konu ise bu tarayıcılarda güvenlik bariyerlerinin ne derece etkili olup olmadığıdır. Bilgisayar üzerinde konforlu bir  deneyim yaşamak için çalışmaya cihaza indirdiğiniz programları tespit etmekten başlamanızda fayda olacaktır.

Virüs Temizlemede Püf Noktalar

Cihazda yüklü olan programlarınızı detaylı bir şekilde virüs taramasından geçirmeniz gerekiyor. Ancak öncelikle bu işe bilgisayarınızı kapatarak başlamanız önemli bir detay. Cihaz açılımı sırasında pc’nizi güvenli mod içeriğinde açmayı unutmayın. Bilgisayarınız açıldıktan sonra sağ üst köşede bulunan özelleştirme bölümünden giriş sağlayın. Bu noktadan ayarlar menüsüne girmeniz gerekecektir. Ayarlar menüsünü tanımladıktan sonra karşınıza gelişmiş seçeneği çıkıyor. Bu seçenek üzerinden sıfırla ve temizle diyerek reklam virüslerinden ve gereksiz tanımlamalardan bilgisayarınızı kurtarabilirsiniz. Her tarayıcı için farklı yol izleyerek temizleme yapabileceğinizi de unutmayın.

Reklam Virüslerinin Yarattığı Sorunlar

Reklam virüsleri kullanmış olduğunuz pc üzerinde çoğu zaman bıktırıcı bir virüs saldırısı gerçekleştirebilir. Tarayıcınızda ilgisiz reklamlarla karşılaşmanız söz konusudur. Sık sık habersiz değişen arama motoru çubuğu ile web ortamında gezi yapmak kâbusunuz olabilir. Bunun yanı sıra en sık olarak da pop-up reklam içerikleri ile karşı karşıya kalabilirisiniz. Bu nedenle öncelikle işe virüs programı kontrolü yaparak başlayabilir ve yukarıdaki belirttiğimiz adımları uygulayarak reklam virüslerinden kurtulabilirsiniz. Bir önemli detay ise sık sık zararlı yazılım denetlemesi yapmanız gerektiği konusudur.