Mart 5, 2021

Windows 10 Yükleme Hatası ve Çözümü

ile orijinallisans

Windows 10 Yükleme Hatası ve Çözümü

Eski dönemlerden bugüne tercih edilen windows işletim sistemi işlemlerin daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Sürekli yenilenen versiyonlar cihazlara yüklenerek daha iyi kalitede çalışma sistemi elde ediliyor. Windows 10 sürümü yüklenirken çeşitli hatalarla karşılaşmak kaçınılmaz oluyor. Windows 10 sürümü yüklenirken karşılaşılan hataların çözümü için çeşitli araştırmalar yapmak gerekiyor. Hatanın çözülmesi için yapılması gerekenler arasında ilk sırada bilgisayarın son sürümü kaldıracak özelliklere sahip olması gerekiyor. 

Windows 10 Yükleme Hatası Neden Olur?

Çeşitli sebeplerle ortaya çıkan windows 10 yükleme sorunu cihazların yapısından kaynaklanabiliyor.  Bu durumda izlenecek ilk adım bilgisayarın tamamen açıp kapatılmasıdır. Ancak bu detay yapıldıktan sonra yeniden aynı hata ile karşı karşıya kalındığında ise bilgisayar, lap top, notebook ve ıpad gibi cihazların resetleme butonunu kullanarak bir nevi bu tarz cihazları formatlamak gerekebilir. Bu alternatifler uygulanarak windows 10 yükleme hatası kısa bir süre içerisinde giderilebilir. Ancak hata mesajı ile yeniden karşılaşıldığında bu kez farklı metotlar uygulanmalıdır.

Windows 10 Yükleme Hatası Giderme

Yukarıda belirtilen direktifler sonucunda windows 10 yükleme işlemi başarısız oluyor ise uygulanabilecek diğer yöntem programın manuel olarak yüklenmesi gerektiğidir. Bu işlem için bilgisayarın donanım bölümünden manuel olarak yükle seçeneğinin tercih edilmesi gereklidir. Burada yapılması gereken detay konu cihazın direktiflerle çalıştırılması gerektiğidir. Manuel olarak yükleme yapmak için ise exe uzantılı dosyayı bularak işleme devam edilir. Windows 10 yükleme hatası en sık karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Ancak bu hatanın çözümü oldukça pratiktir. Yukarıda belirtilen aşamalar takip edildiğinde cihazlara windows 10 sürümü yüklenir ve artık çalışmaya hazırdır. Karmaşık olarak görülen windows 10 yükleme hatası ve çözüm yöntemleri bu şekildedir.